Červené skály a písek jak v americkém kaňonu?

19.07.2019
Kelchstein
Kelchstein

Jestli jsem navštívila zvláštnější místo než je toto? Asi vážně ne. Všude okolo les a najednou toto? Uskupení několika vysokých, kulatých skal červené barvy. Mají opravdu zajímavý tvar a celkově působí velmi zvláštně, jakoby je tam někdo přinesl a postavil :-D 
Kalichy (Kelchsteine) - Nachází se v Německu asi 3 kilometry od hranic u Kurort Oybin a leží v Žitavských horách. A proč jsou tak zbarvené? Jsou tvořené křídovým pískovcem, který má vyšší obsah oxidhydroxidů železa a tím se barví do růžové až sytě červené barvy. A takhle to vypadá celé.

Kelchstein pohled na celé skály
Kelchstein pohled na celé skály

Pískovec je ve spodní části méně pevný a proto kvůli erozi vznikají velké převisy. 
Skály mají i svá jména, takže pozor, ten nejmohutnější ze všech se jmenuje Strážce Kalicha a vedle něj stojí Kalich.

Kalich
Kalich
Pod převisem
Pod převisem

I když si určitě říkáte, že to musí být turistické místo a všude okolo plno lidí, tak se budete divit, ale já tu snad nikdy nikoho nepotkala. :-P A taky to máte slíbené v úvodu, že vás nebudu tahat na místa, kde budete turistům šlapat na paty.  V létě zde můžete potkat možná horolezce, které tyto skály lákají k jejich zdolání, protože dodnes patří Kelchstein k nejobtížnější přístupnou skálou pro horolezce. 

písek
písek

Zaparkovat se dá přímo u toho, jen pozor, ať místo nepřejedete, je to lehce přehlédnutelné :-) Tak ať se vám v "americkém kaňonu" líbí.