Český Stonehenge? A jedna rozhledna jako bonus.

01.02.2020
Stonehenge
Stonehenge

Stonehenge, kamenný menhir, ale především Kamenná hvězda, nebo Strom Života. Tak všelijak se tomu dá nadávat :-D Každopádně kde toto místo najdete? V Rumburku, u Dymníku. A co to je? Dělá to něco?
:-D Každý si tam podle mého najde své, někdo si o tom nemyslí zkrátka nic, někdo v tom hledá vesmírné podtexty a počítá rovnice (Tomik) :-D a někoho tam zkrátka jen unesou mimozemšťani do vesmíru. To už je na vás :-P 
Každopádně, co jsem se dočetla já na informační tabulce je, že je to tedy kamenný útvar do tvaru hvězdy, který je postavený podle posvátné geometrie. Každý z kamenných sloupů představuje jedno znamení horoskopu. A celý tento útvar je prý postavený na duchovně nejsilnějším místě Lužickohorského podhůří a máte se tak mezi kameny cítit jako mezi nebem a zemí. Tyto kameny jsou mezi sebou propojeny chodníčky, které mají dvojí barvu a to má představovat proudění protikladných živlů. "Tmavší, šedá žula propojuje kameny vyjadřující znamení vzduchu a země, chodníčky narůžovělé až červené barvy pak znamení vodní a ohnivá. Vždy klad proti záporu, čímž je dodrženo základní pravidlo, že harmonie vzniká rovnováhou protikladů."

našel si ten svůj pahýlek :-D
našel si ten svůj pahýlek :-D
vstup do menhirů
vstup do menhirů
hvězda
hvězda

A jak jsem už psala na začátku, tento kamenný útvar najdeme v Rumburku u Dymníku a Dymník je co? ROZHLEDNA! Tak hurá na ní. 

Rozhledna Dymník leží na čedičovém vrcholu (515m) ve Šluknovském výběžku a je vysoká 15 metrů. Přístup na rozhlednu je velmi pohodlný, žádná náročná turistická cesta, ale výhled z ní opět stojí za to. Jelikož jsem v Rumburku byla poprvé, tak se mi zase objevila úplně nová krajina a výhledy, které mě ohromily. A hádejte kolik má schodů? :-D Já napočítala 52, ale ona jich má 79, takže vůbec nevím, kde autor wikipedie udělal chybu :-D

Já a Dymník
Já a Dymník