Skrz Český ráj s Můj Výletník 

17.02.2021

To, že jsem nedávno vytvořila a představila velký projekt Můj Výletník už všichni určitě víte, víte i to, že první vydaný Můj Výletník je z Českého ráje a provází jim roztomilý Koloušek Koudy s modrým batůžkem. Napadlo mě využít možnosti mého blogu a sepsat vám sem vždy pár tipů na to, kam s Výletníkem vyrazit a co v okolí neminout. Ten, kdo Výletník má, tak to vše ví, protože každý z Výletníků slouží a bude sloužit i jako takový nápadník na to, kam vyrazit i mimo známá turistická místa. Takže když se vydáte s Výletníkem na Kost, najdete tam i tipy na další skvělá místa, která navštívit. 

Ještě než začnu s tipy, chci představit úžasný vyhledávač pobytů, dovolených, výletů v České republice i v zahraničí a to Skrz.cz. Se Skrz.cz jsme si pro vás připravili i velké překvapení v podobě SOUTĚŽE právě o Můj Výletník z Českého ráje, která právě probíhá na jejich Instagramovém profilu. Tak běž zkusit štěstí a zároveň sledovat jejich a můj profil plný tipů na výlety. :-) 


Prvním skvělým tipem, kam vzít Můj Výletník z Českého ráje je Alainova věž pod horou Tábor, kde mimochodem naleznete další turistické místo z Výletníku a to Tichánkovu rozhlednu. Alainova věž je bývalý posed, který pak sloužil jako takový sklad pro potravu zvěře. Nyní je z ní krásná rozhledna, ze které se sice nerozhlédneš do krajiny, protože je dost malá, ale tím, že stojí na velmi krásném místě, užiješ si výhled i tak. Hned u Alainovy věže najdeš i prameniště řeky Cidliny. 
Jako na každém výletě si pro vás Koloušek Koudy připravil tři zábavné úkoly, takže se určitě něco zajímavého dozvíš a můžeš si pod rozhlednou na dřevěných lavičkách vyplnit Výletník a nalepit zaslouženou samolepku :-) 


Znáte Arturův hrad? Zatím každému, komu jsem ten název řekla tak se mě zeptal na to, kde to naleznou? Co to je a kde to je? :-D Možná to je tím zavádějícím názvem "hrad" protože je to v podstatě jen "brána" přes silnici k Sychrovu, ale není to zkrátka krásné? Je mimo areál zámku Sychrov, ale opravdu kousíček. Nebudu vám tu popisovat, kde přesně je, určitě jí najdete v hledačce s Koulouškem Koudym ve Výletníku :-) Pak mi dejte klidně vědět, jak se vám Arturův hrad líbil. 

Arturův hrad
Arturův hrad

Ještě se chvilku vrátím k úžasnému týmu lidí se Skrz.cz, kteří vzhledem k situaci, která nyní je a doba covidová cestování nedovoluje, tak na svém Instagramovém účtu rozjeli projekt pod hashtagem #skrzCesko, kterým se snaží motivovat k cestování po té naší krásné české zemičce, protože toho tu máme opravdu tolik krásného k vidění. Schválně nakoukněte pod pokličku tomuto hashtagu a budete velmi překvapení, co vše tu máme a určitě vám nebude stačit jeden arch papíru na sepsání všech míst která navštívit :-) 
Kromě toho vám budou také inspirací v rámci ubytování. Než se hotely otevřou, ,ůžete se zatím podívat, ve kterém by se vám líbilo :-) 


Další brána? Ano, Český ráj se nezdá, ale je plný takových zajímavých míst, která jsou méně známá. Tato brána je ale o něco známější než Arturův hrad. Je to Pekařova brána, která leží na hlavní silnici, která vede do údolí Žehrovky ke známému rybníku Věžák, Vidlák atd. Takže se pod ní můžete jak projít, tak projet autem. 


Kozákov a jeho rozhledna, ze které je nejhezčí rozhled na celý Český ráj. Holý kopec, ze kterého je vidět, i když je rozhledna zavřená, což je nyní, takže pokud se tam s Výletníkem vydáte, nezoufejte, že byste neviděli ten nádherný rozhled do kraje. Je vidět i na Krkonoše a takhle v zimě jsou obzvlášť krásné. Kozákov je známý tím, že se na něm vyskytují drahé kameny, naleznete zde i lom, který je za normálních podmínek od jara otevřený a máte možnost naleznout sami polodrahokamy a drahé kameny. Najdete tu zejména ametysty, acháty, jaspisy i karneoly. Takže milovníci drahých kamenů šup pro kyblík a kladívko a vydejte se do lomu. Koloušek Koudy si pro děti připravil malou poznávačku drahých kamenů přímo ve Výletníku :-) 


Hrubá skála a celé Hruboskalsko asi zná každý, protože když se řekne Český ráj, tak si člověk vybaví tento krásný kus Českého ráje s pískovcovými skalami, kde najdeš spoustu nádherných míst, jako třeba Adamovo lože, hrad Valdštejn a Zámek Hrubou skálu. Všechna tato místa můžeš za jeden den nasbírat do svého Výletníku, pokud se tam vydáš. A jako vždy se něco zajímavého dozvědět v úkolové části Výletníku :-)


Nechci tyto články psát vyloženě zbytečně dlouhé, raději zas brzy sepíšu nějaké nové tipy z Výletníku, ať se máte na co těšit a co plánovat. To je pro dnešek vše, moc děkuji všem, co dočetli až sem, děkujeme společně se Skrz.cz za účast v soutěži a já se budu těšit s příštím článkem s tipy kam vyrazit s Výletníkem.
Pa