Vyhlídka, ze které je vidět jen jedna jediná hora, to je vtip? :-D

08.06.2019
Řípská vyhlídka s výhledem na ŘÍP
Řípská vyhlídka s výhledem na ŘÍP

Kdo zná Řípskou vyhlídku? A kdo jí zná ví moc dobře, proč se tak jmenuje, je z ní totiž vidět pouze jedna jediná hora a to naše nejznámější hora ŘÍP. :-D Teď si asi ťukáte na čelo a říkáte si, proč tam teda chodit, když je z ní vidět jen ŘÍP? A já vlastně ani nevím, proč se mi tam tak líbí. Budu se opakovat, nevadí? Je to tam zkrátka bez lidí, je to tam hezký, je tam písek, skály a vůně borovic. A kousek od vyhlídky je můj nejoblíbenější kruhový výhled v ČR. Nedvězí! Dívejte!

A po tomto příspěvku si už, slibuji, vždycky budu fotit panoramatickou fotku výhledů. Protože píšu tady krásný kruhový výhled a pak mám jen tuhle fotku z vrcholu :-D V pozadí je krásně vidět sedlo nad Úštěkem. No pokud se budete chtít rozhlédnout, musíte se tam zkrátka vydat :-P
A ještě vám povím, že pohled z vrcholu Nedvězí se řadí mezi nejkrásnější v regionu a za příznivého počasí je vidět až třetina Čech :-O což je vážně mazec! Ještěd, Jizerky, Lužický, Krkonoše, České středohoří a dokonce i část Krušek! 
Takže když už jsem vás nenalákala na Řípskou vyhlídku, tak sem určitě jo, tomu věřím! A ta vesnička je taky celá krásná. 

cesta na vrchol
cesta na vrchol

Pokud můžu doporučit období na návštěvu tak určitě jaro/léto, kopec není tak holý a je to tam krásně barevné :-) 

Nedvězí
Nedvězí

V této vesnici žila známá osobnost Eva Pilarová :-) 


Mapy navštívených míst: