Víno a vinice, ale není to Morava, co je to? 

16.06.2019
Hrad Hazmburk
Hrad Hazmburk

... no přece okolí hradu Hazmburku! Budete se tam cítit jako na Moravě a ještě tam ochutnáte místní výborné víno. Po malé "degustaci" se vydáte na vrchol hradu, který je naprosto nádherný, alespoň mně se líbil hodně a je z něj skvělý výhled. Hrad Hazmburk patří společně s Milešovkou do hlavních dominant Českého středohoří. Taky, aby ne, když je za dobré viditelnosti vidět i od nás z Ještědu. 

A když už jsem mluvila o tom vínu a vinicích, tak tady máte na vinice výhled a asi 200 metrů od hlavního parkoviště najdete soukromou vinárnu, kde můžete posedět a kochat se výhledem na hrad, nebo okolí :-P

víno na Hazmburku
víno na Hazmburku
Vinice
Vinice

Dokonce i celá ta krajina tam hodně připomíná tu Moravskou. V okolí cestou narazíte i na zvířata, kozy, které se tam volně pasou. 
Výšlap na hrad není nijak náročný, ale jazyk na vestě mít asi budete, pokud tam polezete ve vedru, jako my :-D

Asi takhle nějak :-D
Asi takhle nějak :-D

Hrad je prý postaven velmi pevně a byl prý proto považován za nedobytný. Hrad má dvě věže a z jedné se můžete rozhlédnout do kraje a slouží jako rozhledna. 

rozhledna na Hazmburku
rozhledna na Hazmburku

Rozhlédnout se můžete i bez výstupu na věž, protože je celý kopec holý a nic vám nebrání k výhledům. Ale musím říct, že to je úplně jiný výhled, než ten u nás v hornatém Libereckém kraji :-D Tady je to spíš placička.

Výhledy
Výhledy

No a ještě přece musím ukázat jak vypadá hrad celý, hezky pěkně z dálky. No, je prostě krásný a maličko připomíná z dálky náš Bezděz, ale to jen opravdu maličko :-P náš Bezděz má totiž dva hrby :-D 
No a to je z Hazmburku a vinic vše, vám přeji, aby jste tam měli také tak krásné počasí, jako jsme měli my. Tak ahoooj u dalšího výletu.

Hrad z dálky
Hrad z dálky

Mapa navštíveného místa: