Ahoj Výletníku,

vítáme tě v našem obchůdku a děkujeme, že jsi ho navštívil. Jako poděkování se ti teď představíme. Jsme zvířátka z lesa, kamarádi
a především průvodci po té naší krásné České republice. Každý z nás žijeme v jiném koutě republiky a těm koutům se říká turistické regiony, které ti každý z nás brzy představí. Každý region má tedy svého průvodce a hlavně svůj vlastní Výletník. A co, že je to ten Výletník? To je tvůj nový parťák na cesty, který ti ukáže a představí, co krásného každý region skrývá.

Prvním regionem a zároveň Výletníkem je Český ráj, kterým tě provede Koloušek Koudy. Určitě už ses na webových stránkách dočetl/a, že Koudy nosí modrý batůžek a podle něj ho vždycky poznáš. Batůžky nosí všichni průvodci, protože bez batůžku to není správný výlet, že ano? Každý turistický region má svou barvu a stejnou barvu má i batůžek jeho zvířecího průvopdce. Zroveň je do stejné barvy laděn i Výletník.
Pokud nás chceš všechny poznat navštiv nás tady, kde se jednotlivě představujeme.

A teď bychom měli představit trošku i naší autorku, která nás všechny ilustrovala. Jmenuje se Michaela, je jí 27 let a žije v Liberci, má moc ráda výlety a přírodu. Kromě cestování také ráda maluje a fotografuje.

Můj Výletník eshop je takový malý eshop pro malé výletníky. Najdeš tu brzy i spoustu dalších roztomilých věciček s ilustracemi zvířátek,
které si zamiluješ a určitě využiješ na dalším výletě. Můžeš se těšit na pexesa z regionů, batůžky na výlety s ilustracemi zvířecích průvodců, odznáčků a spoustu dalších věcí.
Tento eshop spravuje i ilustruje pouze jedna osoba, naše autorka, proto Výletníky budou vydávány postupně, nyní pracuje na Výletníku
z Lužických hor.

Těšíme se na výlety, děkujeme a doufáme, že ti naše produkty vykouzlí úsměv a budou ti dělat radost na výletech. :-)

                                                                                                                Tvý zvířecí kamarádi, průvodci


JAK VÝLETNÍK VZNIKL?

Ahoj, jmenuji se Míša a už od dětství ráda cestuji a jezdím na výlety.
Aby byly výlety ještě zábavnější, připravovali pro mě rodiče na výletech různé hry, soutěže, schovávali úkoly a moc mě to bavilo, hlavně, když nás na výletě bylo více a úkoly jsem mohla plnit se svými kamarády. Výlet se rázem stal zase o něco více zábavný a těšili jsme se až dorazíme do cíle a budeme plnit úkoly a hrát hry. Na pár takových úkolů z dětství jsem si vzpomněla a sepsala si je na papír. Poté jsem přemýšlela nad tím, že by bylo skvělé vytvořit nějakou knížku, která bude děti provázet po výletech. Bude je bavit a něco se i naučí.

Jako učitelka v mateřské škole jsem zjistila, že si děti často nepamatují výletní místa, mají z toho hezké vzpomínky, ale už to místo zpětně nedokáží více popsat, proto vznikl Výletník, který dětem představí výletní místo, ukáže, co je v okolí hezkého a hlavně má svého zvířecího průvodce, který je pro děti zároveň největším kamarádem na cesty a pomáhá mu plnit úkoly s ním a zažít skvélé zážitky- Výletník jsem vytvořila tak, aby zároveň sloužil jako fotolabum z výletů, protože prohlížení fotek z výletů mě moc bavilo a věřím, že i ty si ho zamiluješ.


Jelikož pocházím z Liberce, začala jsem nejbližším a zároveň svým oblíbeným turistickým regionem - Českým rájem, pro který jsem vybrala kamaráda, průvodce Kolouška Koudyho. Pokračovat budu Lužickými hory, které jsou také v mém nejbližším okolí a poté se uvidí,
kterým regionem budu pokračovat dál. Určitě je na co se těšit.

                                                                                                                                 Autorka Míša