TO JSME MY, ZVÍŘECÍ PRŮVODCI

KOLOUŠEK KOUDY

AHOJ JMENUJI SE KOLOUŠEK KOUDY, POZNÁŠ MĚ PODLE MODRÉHO BATŮŽKU A BUDU TĚ PROVÁZET PO ČESKÉM RÁJI.

ČESKÝ RÁJ JE CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST NA SEVERU ČESKÉ REPUBLIKY U TURNOVA, KTERÉMU SE TAKÉ ŘÍKÁ "SRDCE ČESKÉHO RÁJE"

PROVEDU TĚ NĚKOLIKA SKALNÍMI MĚSTY, NAVŠTÍVÍME HRADY, ZÁMKY A VYŠLÁPNEME SI SPOLU PÁR ROZHLEDEN.
UŽ SE TĚŠÍM NA PRVNÍ VÝLET S TEBOU.

TVŮJ KOUDY


LIŠTIČKA VANDA

AHOJ JMENUJI SE LIŠTIČKA VANDA, NOSÍM ČERVENÝ BATŮŽEK S BÍLÝMI PUNTÍKY A BUDU TĚ PROVÁZET PO LUŽICKÝCH HORÁCH. LUŽICKÉ HORY SE NACHÁZÍ NA SEVERU ČECH A VĚTŠINA ÚZEMÍ PATŘÍ DO CHKO LUŽICKÉ HORY.

NAVŠTÍVÍME SPOLU SPOUSTU KRÁSNÝCH MÍST, PŘEDEVŠÍM BUDEME HODNĚ ŠLAPAT DO KOPCŮ, ZE KTERÝCH NA NÁS BUDOU ČEKAT KRÁSNÉ VÝHLEDY DO KRAJINY.

NAVŠTÍVÍME I NĚKOLIK HRADŮ A ZÁMKŮ, LÉČIVÝCH PRAMENŮ A STUDÁNEK. UŽ SE NĚMŮŽU DOČKAT.

TVOJE VANDAMÝVAL VENDELÍN

AHOJ JMENUJI SE MÝVAL VENDELÍN, NOSÍM TMAVĚ ZELENÝ BATŮŽEK A JELIKOŽ JSEM TAKOVÝ PŘISTĚHOVALÝ TURISTA A PŮVODEM POCHÁZÍM ZE SEVERNÍ AMERIKY, PŘEDSTAVÍM TI HLAVNÍ MĚSTO PRAHU A JEJÍ OKOLÍ. PROČ? PRÁVĚ TAM NAJDEŠ NEJVÍCE TURISTŮ A S TĚMI JÁ JSEM NEJVĚTŠÍ KAMARÁD.

PRAHA JE HLAVNÍ MĚSTO ČESKÉ REPUBLIKY TAKŽE SE SPOLEČNĚ VYDÁME POZNÁVAT PŘEDEVŠÍM PRAŽSKÉ PAMÁTKY, HRADY, ZÁMKY A PROTOŽE NAŠE HLAVNÍ MĚSTO JE I PLNÉ ZELENĚ A KRÁSNÉHO ZALESNĚNÉHO OKOLÍ, VEZMU TĚ I TAM. TĚŠÍM SE NA POZNÁVÁNÍ MĚSTA I LESŮ.
TVŮJ VENDELÍN.


ŽABKA JULČA

AHOJ, JMENUJI SE ŽABKA JULČA A NAJDEŠ MĚ KDE JINDE NEŽ V POVLTAVÍ U VODY. NOSÍM ŽLUTÝ BATŮŽEK A UŽ SE NEMŮŽU DOČKAT, AŽ TĚ PROVEDU MÝM OBLÍBENÝM TURISTICKÝM REGIONEM.

POVLTAVÍ SE NACHÁZÍ NA JIHU ČESKÉ REPUBLIKY KOLEM ZNÁMÝCH MĚST JAKO JE MILEVSKO, PÍSEK.
UKÁŽU TI, JAK SE ŽIJE U VODY, PŘEDSTAVÍM TI DALŠÍ VODNÍ KAMARÁDY A VYDÁME SE SPOLU POZNÁVAT NAŠE NEJVĚTŠÍ PŘEHRADY V ČESKÉ REPUBLICE. ZKRÁTKA, POKUD JSI MILOVNÍK VODY, PLAVÁNÍ, UŽIJEŠ SI SE MNOU MNOHO LEGRACE.

TVOJE JULČA


ČÁP ČENĚK

AHOJ, JMENUJI SE ČÁP ČENĚK A JSEM PRVNÍ PTAČÍ PRŮVODCE VE VÝLETNÍKU. POZNÁŠ MĚ PODLE ORANŽOVÉHO MĚŠCE S ČERNÝMI PUNTÍKY. MY PTÁCI, BATŮŽKY NENOSÍME, PROTOŽE BY NÁM PŘI LÉTÁNÍ PŘEKÁŽELY. NO A KDE MĚ NAJDEŠ? NA STŘEDNÍ MORAVĚ.
NAVŠTÍVÍME SPOLU NĚKOLIK NÁDHERNÝCH ZÁMKŮ, PODÍVÁME SE NA VELKÉ VINICE, KOPCE A VEZMU TĚ I K VĚTRNÝM MLÝNŮM. URČITĚ JE NA CO SE TĚŠIT. STŘEDNÍ MORAVA JE PŘEKRÁSNÁ.

TVŮJ ČENĚK


SYSEL STANDA

AHOJ, JMENUJI SE SYSEL STANDA, NOSÍM SVĚTLE FIALOVÝ BATŮŽEK A BUDU TĚ PROVÁZET PO ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ. ČESKÉ STŘEDOHOŘÍ PATŘÍ DO CHRÁNĚNÉ KRAJINNÉ OBLASTI A JE MÝM DOMOVEM. POKUD SE NĚKDY VYDÁŠ NA KOPEC RANOU, ZKUS BÝT CHVILKU POTICHU, SEDNOUT SI NA LOUKU, MOŽNÁ SE STANE, ŽE MĚ UVIDÍŠ.NO A KAM SE SPOLEČNĚ VYDÁME? URČITĚ NA NEJRŮZNĚJŠÍ KOPCE, PROTOŽE TĚCH JE V ČESKÉM STŘEDOHOŘÍ NEJVÍCE. TĚŠ SE NA MILEŠOVKU, LOVOŠ, RANOU A MNOHO DALŠÍCH KRÁSNÝCH KOPCŮ S VÝHLEDY DO KRAJE. UŽ SE TĚŠÍM.

TVŮJ STANDA


DIVOČÁK CHRUDOŠ

AHOJ, JMENUJI SE DIVOČÁK CHRUDOŠ, NOSÍM BÍLÝ BATŮŽEK A NAJDEŠ MĚ NA SEVERNÍ MORAVĚ / SLEZSKU.

NAVŠTÍVÍME SPOLU TENTO KOUT ČESKÉ REPUBLIKY A UŽ SE MOC TĚŠÍM, AŽ TI UKÁŽU ŘEKU ODRU, HORY, LESY A KRAJ VE KTERÉM ŽIJI. OPAVSKO, OSTRAVSKO, A SAMÁ MĚSTA NA "O" :-D

TAK UŽ SE MOC TĚŠÍM.

TVŮJ CHRUDOŠ


JEŽEK JARDA

AHOJ, JMENUJI SE JEŽEK JARDA, NOSÍM TMAVĚ MODRÝ BATŮŽEK A NAJDEŠ MĚ NA VYSOČINĚ.

UKÁŽU TI, JAK TO NA VYSOČINĚ VYPADÁ, NAVŠTÍVÍME SPOLU NĚKOLIK ROZHLEDEN, HRADŮ, ZÁMKŮ A SPOUSTU DALŠÍCH KRÁSNÝCH MÍST A PŘÍRODY.

TVŮJ JARDA


SOVIČKA DÁŠA

AHOJ, JMENUJI SE SOVIČKA DÁŠA , NOSÍM TMAVĚ ČERVENÝ MĚŠEC A PROVEDU TĚ PO JIZERSKÝCH HORÁCH, KTERÉ SE NACHÁZÍ NA SEVERU ČESKÉ REPUBLIKY. UKÁŽU TI, JAK TO V HORÁCH VYPADÁ, VYŠLÁPNEME SI NEJVYŠŠÍ HORU JIZERSKÝCH HOR, NAVŠTÍVÍME I MÍSTNÍ LÁZNĚ A UKÁŽU TI I OKOLÍ FRÝDLANTSKA A POHRANIČÍ.

V JIZERKÝSCH HORÁCH NAJDEŠ NĚKOLIK SKALNÍCH VYHLÍDEK, HODNĚ LESŮ A V ZIMĚ NĚKOLIK MÍST NA SKVĚLÉ LYŽOVÁNÍ. AŤ SE SEM VYDÁŠ V ZIMĚ, NEBO V LÉTĚ, VŽDYCKY TU BUDE CO OBJEVOVAT. TĚŠÍ SE NA TEBE.

TVOJE DÁŠA


LASIČKA LENKA

AHOJ, JMENUJI SE LASIČKA LENKA, NOSÍM SVĚTLE ZELENÝ BATŮŽEK S KYTIČKAMI A BUDU TVŮJ PRŮVODCE PO PLZEŇSKÉM TURISTICKÉM REGIONU.

V PLZENSKÉM KRAJI JE PLNO ZÁMKŮ, KLÁŠTERŮ, HRADŮ, ZÁMKŮ ALE TAKÉ PŘÍRODY. NEJVÍC SE MI LÍBÍ V OKOLÍ VOD A PŘEHRAD. MÁME TU I JEDNY PŘEKRÁSNÉ HORY, KTERÉ SI TAKÉ SPOLEČNĚ PROJDEME A ZAŽIJEME SPOUSTU DOBRODRUŽSTVÍ. NEMŮŽU SE DOČKAT NA PRVNÍ VÝLET S TEBOU.

TVOJE LENKA


VYDRA BĚTKA

AHOJ, JMENUJI SE VYDRA BĚTKA, NOSÍM TMAVĚ ŽLUTÝ (HOŘČICOVÝ) BATŮŽEK A BUDU TĚ PROVÁZET PO NÁRODNÍM PARKU ŠUMAVA. VÍŠ PROČ ZROVNA JÁ, VYDRA? NÁRODNÍM PARKEM ŠUMAVA PROTÉKÁ ŘEKA, KTERÁ SE JMENUJE PO MNĚ, VYDRA. BYDLÍM ZDE UŽ HODNĚ DLOUHO A RÁDA TI TEN NÁŠ KRÁSNÝ KRAJ UKÁŽU.NAVŠTÍVÍME SPOLU NĚKOLIK VYHLÍDEK, SLATÍ, BAŽIN, RAŠELINIŠTÍ, PODÍVÁME SE NA HRANICE TŘÍ STÁTŮ NEBOLI TROJMEZÍ A UKÁŽU TI, JAKÉ TO JE, ŽÍT U TAKOVÉ VELKÉ, DIVOKÉ ŘEKY. TĚŠÍM SE NA TEBE.

TVOJE BĚTKA


LOS TOM

AHOJ, JMENUJI SE LOS TOM, NOSÍM ORANŽOVÝ BATŮŽEK A BUDU TĚ PROVÁZET PO JIŽNÍCH ČECHÁCH. TAM JSEM TOTIŽ DŘÍVE NĚKOLIK LET ŽIL A PROTO SE V JEDNOM Z VÝLETNÍKU,TAKÉ OBJEVÍM. V LESE MĚ ASI JEN TAK NEPOTKÁŠ, PROTOŽE JSEM SE PŘESTĚHOVAL SE SVOJÍ LOSÍ RODINOU Z ČESKÉ REPUBLIKY NA JIH, DO RAKOUSKA. TÍM, ŽE RÁD CESTUJI SE DO JIŽNÍCH ČECH RÁD VRACÍM A POKUD BUDEŠ CHTÍT UKÁZAT, CO JE ZDE KRÁSNÉHO, UKÁŽU TI TO. PROJDEME SPOLEČNĚ KRAJINU JIŽNÍCH ČECH, RYBNÍKY, KTERÝCH TU JE PLNO, UKÁŽU TI KRÁSNÉ HRADY, ZÁMKY A UŽ POMALU ZAČÍNÁM PLÁNOVAT PRVNÍ VÝLET S TEBOU.

TVŮJ TOM


TCHOŘ TONDA

AHOJ, JMENUJI SE TCHOŘ TONDA, NOSÍM TMAVĚ FIALOVÝ BATŮŽEK A PROVĚDU TĚ POSÁZAVÍM. MILUJU VLHKÁ PROSTŘEDÍ V OKOLÍ VOD, PROTO U ŘEKY SÁZAVY JE MI NEJLÉPE. MÁM TO TAM MOC RÁD A TĚŠÍM SE AŽ TI JÍI UKÁŽI.VYDÁME SE SPOLEČNĚ POZNÁVAT OKOLÍ ŘEKY SÁZAVY, KRÁSNÉ ZÁMKY, HRADY A URČITĚ NESMÍME ZAPOMENOUT VYŠPLHAT NA NĚJAKÉ MÍSTNÍ ROZHLEDNY, ZE KTERÝCH SE ROZHLÉDNEME DO KRAJINY.

NEMŮŽU SE DOČKAT NA PRVNÍ VÝLET POSÁZAVÍM.

TVŮJ TONDA


RYS BORIS

AHOJ, JMENUJI SE RYS BORIS, NOSÍM ŠEDÝ BATŮŽEK A BUDU TĚ PROVÁZET KRAJEM BÍLÝCH KARPAT, ZLÍNSKEM A SLOVÁCKEM. JSEM ZVÍŘE, KTERÉ ASI JEN TAK V LESE NEUVIDÍŠ, PROTOŽE JSEM PLACHÉ. MÝM NEJVĚTŠÍM DOMOVEM JSOU PRÁVĚ KARPATY, KDE JSOU SKÁLY A TY JÁ MÁM MOC RÁD. AŽ SE SEM VYDÁŠ, NEZAPOMEŇ NA VÝLETNÍK, KTERÝM PROVÁDÍM PRÁVĚ JÁ. V TOMTO TURISTICKÉM REGIONU TĚ VEZMU NA NĚKOLIK ZŘÍCENIN, UKÁŽU TI ZDEJŠÍ LESY, HORY A MÁME TU I NĚKOLIK ZAJÍMAVÝCH ROZHLEDEN, KTERÉ SI ZAMILUJEŠ. TAK SI ZABAL BATOH A VYDEJ SE SE MNOU POZNÁVAT MŮJ RODNÝ KRAJ.

TVŮJ BORIS


MEDVĚD BOHOUŠ

AHOJ, JMENUJI SE MEDVĚD BOHOUŠ, NOSÍM SVĚTLE TYRKYSOVÝ BATOH A BUDU TĚ PROVÁZET PO MÉM RODNÉM TURISTICKÉM REGIONU A TO PO BESKYDECH, VALAŠSKU A JAVORNÍKÁCH. BESKYDY JSOU NÁDHERNÉ HORY, KDE JE HNED NĚKOLIK TURISTICKÝCH CÍLŮ, NA KTERÉ TĚ VEZMU. PROJDEME SI NĚKOLIK TURISTICKÝCH STEZEK, NAVŠTÍVÍME ZÁMKY, HRADY A POKUD BUDE HEZKY VIDĚT, UVIDÍŠ Z BESKYD I SLOVENSKÉ TATRY. TY JSOU Z BESKYD TOTIŽ OBČAS VIDĚT A JE TO SKVĚLÝ ZÁŽITEK. BESKYDY NEJSOU ALE JEN HORY, NAJDEŠ TU I NĚKOLIK ROZHLEDEN NA KTERÉ NESMÍME ZAPOMENOUT. VYDEJ SE SE MNOU ZA POZNÁNÍM.

TVŮJ BOHOUŠ


VEVERKA AMÁLKA

AHOJ, JMENUJI SE VEVERKA AMÁLKA, NOSÍM RŮŽOVÝ BATŮŽEK. MOJÍ VEVERČÍ RODINU NAJDEŠ ÚPLNĚ VŠUDE PO ČESKÉ REPUBLICE, ALE MŮJ DOMOV JE V ZÁPADNÍCH ČECHÁCH V LÁZEŇSKÉ OBLASTI, KDE MĚ NAJDEŠ URČITĚ. JAK UŽ JSEM NAPOVĚDĚLA, PROVEDU TĚ HLAVNĚ PO LÁZEŇSKÝCH MĚSTECH, OCHUTNÁME SPOLU LÁZEŇSKÉ OPLATKY, LÉČIVÉ PRAMENY A MNOHO DALŠÍHO. ZÁPADNÍ ČECHY ALE NEJSOU JEN LÁZNĚ, MAJÍ TAKÉ KRÁSNOU KRAJINU A TU NESMÍME VYNECHAT. TĚŠÍM SE NA TEBE.

TVOJE AMÁLKA


DANĚK DAN

AHOJ, JMENUJI SE DANĚK DAN, NOSÍM TMAVĚ TYRKYSOVÝ BATŮŽEK A JSEM TVŮJ PRŮVODCE PO PARDUBICKU. V OKOLÍ PARDUBICKA SE NACHÁZÍ HODNĚ OBOR, VE KTERÝCH MY DAŇCI ŽIJEME. MŮŽEŠ NAŠÍ DANČÍ RODINKU VIDĚT TŘEBA U ZÁMKU KUNĚTICKÁ HORA, KAM SE SE MNOU URČITĚ VYDÁŠ. PARDUBICKO JE HODNĚ ROVINATÁ KRAJINA, MOC KOPCŮ ZDE NENAJDEŠ, PROTO JE ZDE HODNĚ ROZHLEDEN, ZE KTERÝCH SE MŮŽEŠ ROZHLÉDNOUT DO KRAJINY. NA PARDUBICKU JE I NĚKOLIK HRADŮ A ZŘÍCENIN. TAK SE UŽ MOC TĚŠÍM NA VÝLETY.
TVŮJ DAN


MUFLON MAX

AHOJ, JMENUJI SE MUFLON MAXÍK, NOSÍM SYTĚ ŽLUTÝ BATŮŽEK A NACHÁZÍM SE NA JIŽNÍ MORAVĚ. OKOLÍ BRNA JE KRÁSNÉ, JE TO TURISTICKÝ REGION NA JIHU ČESKÉ REPUBLIKY A JE ZDE HODNĚ SLUNEČNO. NO A CO VŠE SPOLEČNĚ NAVŠTÍVÍME? MŮŽEŠ SE TĚŠÍT NA HRADY, ZÁMKY, POZNÁVÁNÍ JESKYNÍ, ROZHLEDEN A MORAVSKOU KRAJINU PLNOU VINIC.

URČITĚ SE TI TU BUDE LÍBIT. JÁ UŽ SE NEMŮŽU DOČKAT NA PRVNÍ VÝLET S TEBOU.

TVŮJ MAX


JEZEVEC HUGO

AHOJ, JMENUJI SE JEZEVEC HUGO, NOSÍM HNĚDÝ BATŮŽEK A NAJDEŠ MĚ V NEJVYŠŠÍCH HORÁCH ČESKÉ REPUBLIKY, V KRKONOŠÍCH. KRKONOŠE SE ROZPROSTÍRAJÍ NA SEVERU ČESKÉ REPUBLIKY A JE TO NÁŠ VELKÝ NÁRODNÍ PARK. VÍŠ JAK SE CHOVAT V NÁRODNÍM PARKU? SE MNOU SE DOZVÍŠ A NAUČÍŠ ÚPLNĚ VŠE. UKÁŽU TI, JAK SE DOSTAT NA NEJVYŠŠÍ HORU ČESKÉ REPUBLIKY, VYDÁME SE SPOLEČNĚ ZA VODOPÁDY A PŘEDEVŠÍM PŘEKRÁSNÝMI VÝHLEDY DO KRAJINY. KRKONOŠE JSOU NÁROČNÉ NA TURISTIKU, TAKŽE SI NEZAPOMEŇ SBALIT DO BATŮŽKU SPOLEČNĚ S VÝLETNÍKEM I POHODLNÉ BOTY A HODNĚ PITÍ. UŽ SE TĚŠÍM NA PRVNÍ HORSKOU TŮRU.

TVŮJ HUGO


ZAJÍC FANDA

AHOJ, JMENUJI SE ZAJÍC FANDA, NOSÍM SVĚTLE FIALOVO - RŮŽOVÝ BATOH A PROVEDU TĚ PO KRÁLOVEHRADECKU.

KRÁLOVEHRADECKO JE STEJNĚ JAKO PARDUBICKO JEDNA VELKÁ ROVINA, TAKY TADY MOC KOPCŮ NENAJDEŠ, ALE JE TU HODNĚ POLÍ, ÚRODY A JÁ, ZAJÍC, ŽIJU HLAVNĚ V BLÍZKOSTI POLÍ A LESŮ. VYDÁME SE SPOLEČNĚ NA ROZHLEDNY KRÁSNÉ ZÁMKY A HRADY, ROZHLEDNY A SPOUSTU DALŠÍCH KRÁSNÝCH A ZAJÍMAVÝCH MÍST. UŽ SE TĚŠÍŠ? JÁ MOC.

TVŮJ FANDA


BOBR BÉĎA

AHOJ, JMENUJI SE BOBŘÍK BÉĎA, NOSÍM TMAVĚ RŮŽOVÝ BATOH A NAJDEŠ MĚ V ČESKÉM LESE A CHODSKU. V TÉTO OBLASTI SE ZACHOVAL FOLKLÓR, NOSÍ SE TU KROJE A DODRŽUJÍ SE ZDE STARÉ TRADICE, TAKŽE URČITĚ SE VYDÁME SPOLEČNĚ ZA LIDOVOU KULTUROU A MIMO TO I NA KRÁSNÁ PŘÍRODNÍ MÍSTA. NEBUDOU CHYBĚT ROZHLEDNY, KAPLIČKY, ZÁMKY A PODÍVÁME SE I, JAKÉ ŘEKY ZDE PROTÉKAJÍ A KTEROU MÁM JÁ NEJRADĚJI. JSEM BOBR, KTERÝ MÁ RÁD HLAVNĚ VODU A VLHKÉ PROSTŘĚDÍ. UŽ TEĎ SE TĚŠÍM NA PRVNÍ VÝLET.

TVŮJ BÉĎA


OREL KAREL

AHOJ, JMENUJI SE OREL KAREL, NOSÍM TMAVĚ MODRÝ MĚŠEC A NAJDEŠ MĚ V ORLICKÝCH HORÁCH. UŽ Z NÁZVU HOR VYPLÝVÁ, ŽE V HORÁCH BYDLÍM. ORLICKÉ HORY SE NACHÁZÍ NA SEVEROVÝCHODĚ ČESKÉ REPUBLIKY A NACHÁZÍ SE ZDE NĚKOLIK VYHLÍDEK, ROZHLEDEN A KRÁSNÝCH VÝHLEDŮ DO KRAJE. ORLICKÉ HORY JSOU I ZNÁMÉ VOJENSKÝMI PEVNOSTI, BUNKRY, KTERÝCH JE ZDE HODNĚ. VEZMU TĚ I NA PŘEHRADU, NA HRADY A ZÁMKY A UKÁŽU TI ZKRÁTKA TO NEJHEZČÍ, CO SE V ORLICKÝCH HORÁCH NACHÁZÍ. TAK SI SBAL BATOH A HURÁ NA VÝLET.

TVŮJ KAREL


VLK VILDA

AHOJ, JMENUJI SE VLK VILDA, NOSÍM TMAVĚ ČERVENÝ BATOH A BUDU TĚ PROVÁZET PO KLADSKÉM POMEZÍ. NÁS VLKŮ JE V ČESKÉ REPUBLICE MÁLO A VE VOLNÉ PŘÍRODĚ NÁS JEN TAK NENAJDEŠ, LIDÉ SE NÁS VĚTŠINOU BOJÍ, ALE MY JSME PLACHÁ ZVÍŘATA A RADĚJI SI ŽIJEME DÁL OD LIDSKÉHO OBYDLÍ. KLADSKÉ POMEZÍ SE NACHÁZÍ NA SEVEROVÝCHODĚ ČESKÉ REPUBLIKY U HRANIC S POLSKEM. JSOU TU NÁDHERNÁ SKALNÍ MĚSTA, DO KTERÝCH TĚ URČITĚ VEZMU. NAJDEŠ TU I NĚKOLIK VODNÍCH PLOCH, ROZHLEDEN A KRÁSNÝCH SKALNÍCH ÚTVARŮ. TĚŠÍŠ SE? JÁ SE TĚŠÍM NEJVÍC NA TO, AŽ TI TO VŠE UKÁŽU.

TVŮJ VILDA


KRTEK LUDĚK

AHOJ, JMENUJI SE KRTEK LUDĚK, NOSÍM SVĚTLE TYRKYSOVÝ BATŮŽEK A JSEM TVŮJ PRŮVODCE PO BEROUNSKU A KLADENSKU. BEROUNSKO JE ZNÁMÉ TÍM, ŽE SE ZDE NACHÁZÍ HODNĚ LOMŮ, HODNĚ PÍSČITÝCH STRÁNÍ, ÚTESŮ A VODNÍCH PLOCH. TÍM, ŽE JE TU HODNĚ I SKALNÍCH ÚTESŮ, NAJDEŠ TU ASI NEJVÍCE JESKYNÍ - ŘÍKÁ SE TOMU TADY ČESKÝ KRAS. A JELIKOŽ JÁ KRTEK SE POŘÁD NĚKDE VRTÁM V HLÍNĚ, VE TMĚ, LOMY A JESKYNĚ JSOU NĚCO PRO MĚ. TĚŠÍM SE AŽ VYRAZÍŠ ZROVNA DO MÉHO RODNÉHO KRAJE.

TVŮJ LŮĎA


RACEK RADEK

AHOJ, JMENUJI SE RACEK RADEK, NOSÍM TMAVĚ ČERVENÝ MĚŠEC A BUDU TĚ PROVÁZET PO MÁCHOVĚ KRAJI A CHKO KOKOŘÍNSKU. MÁCHOVO JEZERO BYLO VŽDY MÝM DOMOVEM, OD JAKŽIVA JSME TAM S RODINOU ŽILI A NEJRADĚJI JSEM MĚL PROJÍŽĎKY PARNÍKEM HYNKEM. TEĎ UŽ MĚ NA MÁCHOVĚ JEZEŘE NAJDEŠ MOŽNÁ JEN ZŘÍDKA, ODSTĚHOVALI JSME SE VÍC NA JIH. RÁD SE SEM S TEBOU VRÁTÍM A PROVEDU TĚ TÍM NÁDHERNÝM KRAJEM. JE TU HODNĚ HRADŮ, ZÁMKŮ, SKALNÍCH ÚTVARŮ, A VODNÍCH PLOCH. MÁM TO TU ZKRÁTKA RÁD A DOUFÁM, ŽE SI TO ZDE SE MNOU TAKÉ OBLÍBÍŠ. TĚŠÍM SE.

TVŮJ RADEK


KAMZÍK KAMIL

AHOJ, JMENUJI SE KAMZÍK KAMIL, NOSÍM ZELENO-ŽLUTÝ BATOH A PROVEDU TĚ PO JESENÍKÁCH A OKOLÍ. JESENÍKY JSOU CHRÁNĚNÁ KRAJINNÁ OBLAST (CHKO) NA SEVEROVÝCHODĚ ČECH. SVOJÍ ROZLOHOU SE ŘADÍ MEZI NEJVĚTŠÍ CHKO V ČR. V JESENÍKÁCH JE NEJVÍCE ZALESNĚNÁ KRAJINA, NAJDEŠ TU I NĚKOLIK PRALESŮ. NAVŠTÍVÍME SPOLU I RAŠELINIŠTĚ, ROZHLEDNY, A ZKRÁTKA SI UŽIJEME TURISTICKÉ TŮRY HORAMI, COŽ MY, KAMZÍCI MÁME NEJRADĚJI. NAJDEŠ MĚ TŘEBA NA NĚJAKÉ VELKÉ KAMENNÉ STRÁNI. STAČÍ SE JEN ROZHLÍŽET A CHOVAT SE V LESE SLUŠNĚ. TĚŠÍM SE NA TEBE.

TVŮJ KAMIL


DIVOKÁ KOČKA MONČA

AHOJ, JMENUJI SE KOČKA MONČA, NOSÍM HODNĚ SVĚTLE ORANŽOVÝ BATOH A BUDU TĚ PROVÁZET PO KRUŠNÝCH HORÁCH. HORY MÁM NEJRADĚJI A TY? AŽ SE DO KRUŠNÝCH HOR VYDÁŠ, NEZAPOMEŇ MĚ VZÍT S SEBOU, PŘICHYSTALA JSEM PRO TEBE NĚKOLIK KRÁSNÝCH MÍST. NAVŠTÍVÍME SPOLU ROZHLEDNY, HRADY, ZÁMKY, RAŠELINIŠTĚ A HLAVNĚ KRÁSNÉ VÝHLEDY DO KRAJINY Z VRCHOLŮHOR.NEZAPOMENEME ANI NA NEJVYŠŠÍ HORU KRUŠEK. NO MÁME TOHO HODNĚ PŘED SEBOU, TAK HONEM, AŤ TO VŠECHNO STIHNEME.

TVOJE MONČA


MYŠKA MÍŇA

AHOJ, JMENUJI SE MYŠKA MÍŇA, NOSÍM HODNĚ TMAVĚ ŽLUTO-ZELENÝ BATŮŽEK A NAJDEŠ MĚ V TURISTICKÉM REGIONU POLABÍ. POKUD SE TAM VYDÁŠ, JE VELKÁ ŠANCE ŽE NA MĚ A NA MOJÍ RODINU NARAZÍŠ. JSME TOTIŽ VŠUDE A OBČAS SE NEBOJÍME UKÁZAT SE MALÝM VÝLETNÍKUM, DÁVEJ NA NÁS ALE POZOR, JSME MALÁ, KŘEHKÁ ZVÍŘÁTKA.POLABÍ JE UMÍZEMÍ PODÉL NĚJVĚTŠÍ ŘEKY ČESKÉ REPUBLIKY - LABE. JE ZDE HODNĚ ÚRODY, POLÍ A LESY TU MOC NENAJDEŠ, NA CO SE ALE MŮŽEŠ TĚŠIT? NA ZŘÍCENINY, ROZHLEDNY, VODOPÁDY A JÁ SE UŽ NEMŮŽU DOČKAT.

TVOJE MÍŇA


SOJKA SOŇA

AHOJ, JMENUJI SE SOJKA SOŇA, NOSÍM TYRKYSOVÝ MĚŠEC A BUDU TĚ PROVÁZET PO LABSKÝCH PÍSKOVCÍCH A OKOLÍ DĚČÍNSKA. PATŘÍ SEM NÁRODNÍ PARK ČESKÉ ŠVÝCARSKO, KTERÉ ZASAHUJE AŽ K NAŠIM SOUSEDŮM DO NĚMECKA, KAM SE SPOLEČNĚ TAKÉ PODÍVÁME. TENTO KRAJ JE PLNÝ PŘEVÁŽNĚ SKAL A SKALNÍCH VYHLÍDEK, TAKŽE SE MŮŽEŠ TĚŠIT NA SPOUSTU KRÁSNÝCH VÝHLEDŮ DO KRAJINY. VEZMU TĚ NA NEJMOHUTNĚJŠÍ KAŇON LABE, KTERÝ JE NEJVĚTŠÍ V CELÉ EVROPĚ. TAKÉ NA NEJVĚTŠÍ SKALNÍ BRÁNU, KTERÁ SE ZDE NACHÁZÍ A JMENUJE SE PRAVČICKÁ BRÁNA. MOJE NEJOBLÍBENĚJŠÍ ČÁST JSOU SOUTĚSKY A JÍZDA NA MÍSTNÍCH LODIČKÁCH. URČITĚ JE NA CO SE TĚŠIT A JÁ SE LOUČÍM, ALE JEN NA CHVILKU :-) NA PRVNÍM VÝLETĚ, BRZY AHOJ.


TVOJE SOŇA